O Nas

CHRZĄSZCZE to zespół z Gliwic grający muzykę lat sześćdziesiątych całkowicie „na żywo”. W ich repertuarze usłyszymy między innymi utwory takich zespołów jak The Beatles, Czerwone Gitary czy The Shadows. Zespół powstał w 1983 roku a w niezmienionym składzie grają od 1997 roku czyli już ponad dwadzieścia lat!
Przez ten czas zespół Chrząszcze zagrał już ponad 1500 koncertów w Polsce, Niemczech i Austrii. Koncert zespołu to półtorej godziny energetycznej dawki dobrej muzyki lat sześćdziesiątych.


 

Zespół Chrząszcze powstał w 1983 roku z miłości do… muzyki z lat 60 tych… a szczególnie muzyki zespołu The Beatles. Na początku było nas trzech: Krzysztof Konopka, Zbyszek Białata i Rysiek Wielbiński.

„Zaskoczyło” już na pierwszym spotkaniu kiedy zaśpiewaliśmy (na głosy) „I feel fine ”  i rzeczywiście poczuliśmy się świetnie.

W 1988 dołączył do nas Romek Kaczmarek a w 1997 Tomek Salków.

Od tego momentu zagraliśmy ponad 1200 koncertów w kraju i za granicą. Gramy ze sobą już 20 lat!

Nasz aktualny repertuar to kompilacja największych przebojów amerykańskich, brytyjskich i oczywiście polskich zespołów z lat 60-tych.  Gramy również własne kompozycje z których piosenką pt: „Linda”  wygraliśmy (swego czasu) konkurs organizowany przez radio Katowice.

Na występy nie zakładamy peruk i nie wszystkie nutki gramy zgodnie z oryginałem. Nie napiszemy też , że jesteśmy najlepszymi polskimi Beatlesami. To już sami musicie ocenić.

Zapraszamy na nasze koncerty


Skład zespołu:

Krzysztof Konopka – wokal, gitara rytmiczna
Zbigniew Białata – wokal, gitara solowa
Ryszard Wielbiński – wokal, gitara basowa
Tomasz Salków – wokal, instrumenty klawiszowe
Roman Kaczmarek – perkusja

Muzyka lat 60-tych 100% live